عمومی, قهوه, کافه

 طرز تهیه اسپرسو با دستگاه اسپرسو ساز

تهیه اسپرسو با دستگاه اسپرسو ساز

تهیه اسپرسوی عالی در خانه مانند یادگیری یک هنر است. با داشتن دانش و ابزار مناسب، هر کسی می‌تواند این کار را انجام دهد. این راهنما طرز تهیه اسپرسو با دستگاه اسپرسوساز را به شما آموزش می‌دهد. ما مراحل کلیدی را مرور خواهیم کرد و نکاتی را برای تهیه یک شات اسپرسو نیاز دارید را به اشتراک می‌گذاریم.

ابتدا اصول اولیه دستگاه‌های اسپرسو را توضیح خواهیم داد. سپس، در مورد آسیاب کردن و دوز کردن قهوه راهنمایی خواهیم کرد تا مطمئن شویم که می‌توانید به طور مداوم اسپرسوی خوشمزه تولید کنید. بیاید اسرار طرز تهیه اسپرسو با دستگاه اسپرسو ساز را باهم یاد بگیریم.

دستگاه اسپرسو چیست؟

دستگاه اسپرسو یک قهوه قوی با بادی کامل به نام اسپرسو درست می‌کند. این دستگاه از فشار زیاد و دمای مناسب برای استخراج بهترین طعم‌ها از دانه‌های قهوه استفاده می‌کند. این بهترین روش برای تهیه نوشیدنی‌هایی مانند کاپوچینو، لاته و ماکیاتو است.

دستگاه اسپرسو ساز چیست

دستگاه اسپرسو ساز چیست

اسپرسو چیست؟

اسپرسو در واقع یک روش جادویی برای تهیه قهوه است.  دراین روش شگفت‌انگیز قهوه با عبور آبی نزدیک به نقطه جوش و تحت فشار از دانه‌های قهوه آسیاب شده، در کمتر از ۲۵ ثانیه آماده می‌شود.  یک شات اسپرسوحدود ۲۵-۳۰ میلی‌لیتر است که به اسپرسو سینگل نیز معروف است.

قهوه اسپرسو یک نوشیدنی محبوب است که ویژگی‌های خاص خودش را دارد. این قهوه معمولاً دارای طعم غنی و غلیظ است و برای تهیه آن از دستگاه اسپرسو استفاده می‌شود. تفاوت اصلی بین قهوه اسپرسو و قهوه ترک و فرانسه، در روش تهیه، طعم و غلظت آن‌ها است. قهوه اسپرسو با استفاده از فشار بالا و زمان کمتر تهیه می‌شود، در حالی که قهوه ترک و فرانسه با روش‌های دیگر تهیه می‌شوند.

از آن جایی که کار با دستگاه اسپرسوساز بسیار آسان و راحت است، برای نوشیدن یک فنجان اسپرسو حتما لازم نیست خودمان یک باریستای حرفه ای باشیم یا به کافه برویم. البته باید دقت کرد که اسپرسو به عنوان نوشیدنی پایه و اصلی، در بین قهوه های دیگر جایگاه ویژه‌ای دارد و ممکن است تهیه آن تا حدی چالش برانگیز باشد. با این حال، باید دانست که برای تهیه یک فنجان قهوه اسپرسو  آمادگی کار با دستگاه اسپرسوساز را داشته باشید.

 

مراحل تهیه اسپرسو با اسپرسو ساز خانگی

مراحل تهیه اسپرسو با اسپرسو ساز خانگی

مراحل تهیه اسپرسو با اسپرسو ساز خانگی

قبل از هرچیزی باید در نظر داشت که انتخاب و خرید قهوه تازه و  با کیفیت برای تهیه اسپرسو یکی از موارد حیاتی برای دستیابی به یک شات اسپرسو بی‌نظیر می‌باشد. از شما توصیه می‌شود که حتماً از یک نوع قهوه با کیفیت و مرغوب برای تهیه این نوع نوشیدنی استفاده فرمایید.

از آنجایی که کیفیت اسپرسو بسیار مهم است، بهترین راه برای تهیه دانه قهوه اسپرسو این است که به یک فروشگاه معتبر و معروف مراجعه کنید. فروشگاه هوفرکافی یکی از بهترین مکان ها برای خرید اسپرسو با کیفیت و متنوع می باشد.

شما در هوفرکافی امکان خرید اینترنتی اسپرسو را دارید. این فروشگاه با ارائه محصولات با کیفیت و خدمات عالی، به یکی از معتبرترین و قابل اعتمادترین فروشگاه های فروش قهوه تبدیل شده است.

آماده‌سازی دستگاه اسپرسو

آماده کردن دستگاه اسپرسو کلید تهیه قهوه اسپرسو با دستگاه اسپرسو ساز عالی است. ابتدا دستگاه خود را به خوبی تمیز کنید. این کار از بروز طعم‌های بد ناشی از رسوبات جلوگیری می‌کند.

گرم کردن دستگاه اسپرسوساز قبل از تهیه اسپرسو مهم است. پس بهتر است قبل از استفاده دستگاه، یک بار آن را با پرتافیلتر خالی راه‌اندازی کنید تا خود دستگاه یک بار گرم شود. با این کار، طعم و عطر قهوه بهتری بدست خواهید آورد و لذت بیشتری از قهوه خواهید برد.

فشار آب برای یک اسپرسوی کامل حیاتی است. هدف شما باید رسیدن به کرمای خامه‌ای روی لیوان قهوه خود باشد. فشار آب دستگاه خود را بین 15 و 20 بار تنظیم کنید.

آسیاب کردن دانه‌های قهوه

به منظور تهیه یک فنجان قهوه اسپرسو سینگل، معمولا به مقدار 7-8 گرم قهوه و برای یک فنجان قهوه اسپرسو دابل، به مقدار 14-16 گرم قهوه احتیاج دارید. برای اسپرسو، دانه هایی با آسیاب ریز انتخاب بهتری هستند. آسیاب ریز قهوه‌ای قوی با لایه ضخیم کرما بر روی نوشیدنی شما ایجاد می‌کند. آسیاب درشت‌تر، شاتی سبک‌تر و با طعم کمتر می‌دهد. اندازه‌های مختلف آسیاب را امتحان کنید تا ببینید کدام یک با دستگاه شما بهتر کار می‌کند.

پر کردن پرتافیلتر

لطفاً پس از آسیاب دانه‌های قهوه، قهوه پودر شده را در پرتافیلتر دستگاه اسپرسوساز قرار دهید و سطح آن را به صورت صاف و مسطح نمایید. برای این کار میتوانید از تمپر استفاده نمایید. در این مرحله باید با دقت فشار مناسبی به قهوه وارد کرده و سپس با یک چرخش سریع، قهوه اضافی را از فضای پرتافیلتر حذف نمایید.

سپس باید جهت پرتافیلتر را به دستگاه مربوطه متصل نموده و سپس با فشردن دکمه شروع و تعیین مکان دقیق فنجان زیر پرتافیلتر، انجام دهید تا دستگاه، اسپرسو اولیه را برای شما آماده سازد.

پر کردن پرتافیلتر

پر کردن پرتافیلتر

فشردن نازل بخار

بیشتر دستگاه‌های اسپرسوساز دارای یک نازل بخار برای بخاردهی و ایجاد فوم شیر در نوشیدنی‌هایی همچون ماکیاتو، لاته و… می‌باشند. با استفاده از نازل بخار دستگاه اسپرسو، می توانید در منزل خود تنوع و جذابیت نوشیدنی‌های مختلف مبتنی بر اسپرسو را آزمایش نمایید.

سرو اسپرسو

آخرین قسمت مهم در قهوه سازی اسپرسو، سرو کردن قهوه است. همراه با اسپرسو معمولا یک شکلات کوچک و یک لیوان آب نیز سرو می‌شود. می‌توانید قبل از نوش جان کردن قهوه، لیوان آب را بنوشید تا طعم آن را به خوبی تجربه کنید.

نکات تهیه قهوه اسپرسو با دستگاه اسپرسو ساز:

هنگام تهیه قهوه اسپرسو باید به نکات زیر توجه کنید:

درون پرتافیلتر فقط قهوه بریزید، شکر یا چیز دیگری اضافه نکنید.

قبل از اینکه قهوه را سرو کنید بهتر است فنجانتان را با آب داغ، گرم کنید که قهوه زود سرد نشود.

بهتر است از آب شیر استفاده نکنید چون ممکن است داخل دستگاه رسوب برجای بگذارد.

اگه به دستگاه آسیاب قهوه دسترسی ندارید، قبل از خرید دانه قهوه از فروشنده تقاضا کنید که متناسب با دستگاه شما، دانه های قهوه را آسیاب کند.

نکات تهیه قهوه اسپرسو با دستگاه اسپرسو ساز:

نکات تهیه قهوه اسپرسو با دستگاه اسپرسو ساز:

سوالات متداول

دستگاه اسپرسوساز چیست و چگونه کار می کند؟

دستگاه اسپرسوساز یک قهوه ساز مخصوص است. آب داغ را با فشار زیاد از طریق قهوه عبور می دهد. این فرآیند یک شات اسپرسوی غنی تهیه می کند.

انواع مختلف دستگاه اسپرسوساز چیست؟

دستگاه های اسپرسوساز انواع مختلفی دارند. شما نیمه اتوماتیک، اتوماتیک و فوق اتوماتیک دارید. با نیمه اتوماتیک، میزان شات اسپرسو را کنترل می کنید. خودکارها این کار را برای شما انجام می دهند. ماشین های فوق اتوماتیک همه این کارها را فقط با یک لمس انجام می دهند.

مزایای استفاده از دستگاه اسپرسوساز چیست؟

تهیه اسپرسو در خانه فواید خود را دارد. این به شما امکان می دهد نوشیدنی های درجه یک ایجاد کنید. شما دم کردن را کنترل می کنید و یک دستگاه فقط برای قهوه دارید.

چه نکاتی را می توانید برای استخراج شات اسپرسوی عالی ارائه دهید؟

برای یک ضربه عالی، 25-30 ثانیه زمان استخراج را هدف بگیرید. آب را بین 195-205 درجه فارنهایت نگه دارید. آسیاب و مقدار را تنظیم کنید تا طعم مورد علاقه خود را پیدا کنید. در نظر گرفتن این جزئیات به شما کمک می کند هر بار اسپرسوی عالی بسازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *